0

Okulların kapanmasına çok az kaldı. Tüm öğrenci arkadaşlarımız, şu an tatlı bir telaş yaşıyorlar. Takdir mi aldım, teşekkür mü aldım diye not hesaplamalarına hemen başladılar. Heyecan son derece normal bir şey. Bir sene boyunca çalışıp çabalayıp, sınavdan sınava koşup, yüksek notlar aldıktan sonra ortalama hesaplamak, hepinizin hakkı.
Sitemizde sizler için 5. sınıf ortalaması hesaplama ve 5. sınıf takdir-teşekkür hesaplama programını paylaşmayı bir görev biliyoruz. 2013 takdir-teşekkür hesaplama programını bu şekilde en güncel haliyle hizmetinize sunmuş bulunuyoruz. Yapmanız gereken sadece kullanmak ve sonucu görmek. Hepinize başarılar diliyoruz. Programımızı arkadaşlarınıza da önerebilir, onların da ortalama hesaplamalarına ve taktir teşekkür hesaplaması yapmalarına yardımcı olabilirsiniz.

Sınıf ve 5. Sınıf öğrencileri aşağıdaki takdir teşekkür hesaplama robotunu kullanarak , takdir ya da teşekkür alıp alamayacaklarını öğrenebilirler. E,okul’dan bakarak her bir dersin ortalamasını aşağıda ilgili yerlere girin. Not değerini girerken küsüratları ayırmak için virgül (,) kullanın. Belge alıp alamayacağınız bütün notlarınızı girdikten sonra aşağıdaki sonuç bölümünde görünecektir. 4. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama , 5. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama , 4. ve 5. Sınıflar Online Takdir Teşekkür Hesaplama Programı , Takdir Hesapla Teşekkür Hesapla 4. Sınıf 5. Sınıf . Belge alabilmek için Türkçe Dersinizin ortalamasının en az 55 , ve 45 ‘in altında notunuzun olmaması gerektiğini unutmayın ..


     5.  Sınıflar İçin Takdir - Teşekkür Belgesi Hesaplama Programı

 4+4+4 sistemine uygun takdir teşekkür hesaplama programı

2012-2013 Eğitim Öğretim yılına uygun olarak takdir teşekkür hesaplama programıdır. 
  • Bu programda dersler ve karşısında haftalık kaç saat olduğu verilmiştir. Derslerin karşısına almış olduğunuz notları karşısına ortalamalarını yazınız. Örneğin Türkçe dersinden yazılılardan 78 , 84 ve 79 almışsanız bu üç yazılının ortalaması 80,33 tür. Bu ortalamayı tam olarak 80,33 olarak yazın. Bütün derslerde aynı şekilde yapın ki hesaplama yanlış olmasın. 
  • Bütün notlarınızı girdikten sonra ortalamanız ve sonuç bölümünde ise belge alıp alamayacağınız belli olacaktır. 
  • Takdir ve Teşekkür belgesi alabilmeniz için Türkçe dersi en az 55 olmalıdır. 55 'in altında ise ortalamanız yeterli olsa bile belge alamazsınız. Aynı şekilde herhangi bir ders 45'in altında olursa yine belge alamazsınız. Mesela bir dersiniz 44,99 olsa bile belge alamazsınız. Oysa bu not karnede 2 gelir ama buna dikkat etmeniz gerekir.

DERSLER SAAT PUAN ORTALAMASI Örneğin (81,27)
Türkçe 6
Matematik 5
Fen ve Teknoloji 4
Yabancı Dil 4
Sosyal Bilgiler 3
Beden Eğitimi 2
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2
Görsel Sanatlar 1
Müzik 1
Ağırlıklı Ortalama
Sonuç
EGİTİMDESTEK.NET
Takdir veya Teşekkür Belgesi almak için;

  • Türkçe Dersi en az 55 puan ve üstü olmalı
  • Diğer dersler de en az 45 puan olmalıdır.

Etiketler: 4+4+4 sistemine uygun takdir teşekkür hesaplama programı, 5. sınıflar takdir teşekkür online hesaplama programı, 5. sınıf takdir teşekkür hesaplama, Yeni eğitim sistemine uygun takdir teşekkür hesaplama, takdir alabiliyor muyum, takdir almam için hangi notları almalıyım, teşekkür almak için hangi notları almalıyım.
Yorum Gönder

 
Top