0

7.Sınıf Evren Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 108.Sayfa Cevapları 

2014-2015 ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. 
 Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz

1. Türkiye 3 tarafında deniz olan, 2 kıtayı birleştiren noktada yer alan bir yarımadadır.

2. Boğazlar sayesinde karadenizden marmaraya oradan akdenie gemiler ulaşabiliyor. Bu sayede hem ülkemiz hem de uluslarası ticaret canlanmaktadır. 3 denzide de önemli ticaret limanları yer almaktadır.

3. Rusya, Romanya, diğer balkan ülkeleri, ortadoğu ve kuzey afrika ülkeleri için önemlidir. Çünkü Türkiye ticaret yollarının geçiş noktası üzerinde olduğu için bu ülkeler için stratejik öneme sahiptir.

4. Çünkü batı ülekerlinin gelişmesi, Türkiye'nin ihtiyacının olduğu malların Avrupada bulunması ve batı pazarının Türkiye için elverisşli olması en önemli nedenlerdir.

7.Sınıf Sosyal Bilgiler Evren Yayınevi Ders Kitabı Cevapları, 7.Sınıf Sosyal Bilgiler Evren Yayınevi ders Cevap Anahtarı Evren Yayınevi, 7.Sınıf Sosyal Bilgiler Evren Yayınevi Çalışma Kitabı Cevapları, 7. Sınıf Evren Yayınevi Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevap Anahtarı bul, 7. Sınıf Evren Yayınevi Sosyal Bilgiler DErs Kitabı Cevapları, 7.Sınıf Sosyal Bilgiler Evren Yayınevi Ders Kitabı Cevap Anahtarı çöz, Evren Yayınevi 7.Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevap Anahtarı ödev, Evren Yayınevi 7.Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı CevaplarıEvren Yayınevi 7.Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Çalışma Kitabı Cevap Anahtarı, 7. Sınıf Evren Yayınevi Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları, Evren Yayınevi 7.Sınıf Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Cevap Anahtarı bul, 7.Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı CevaplarıEvren Yayınevi 7.Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevap Anahtarı çöz, 7.Sınıf Evren Yayınevi Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Cevap Anahtarı ödevYorum Gönder

 
Top