0

Hz. Peygamberin beşerî yönünü gösteren üç özelliğini sıralayınız.

Allah (c.c.)1 , peygamberlerini insanlar arasından seçmiş ve buyruklarını onlar vasıtasıyla insanlara iletmiştir. Dolayısıyla bütün peygamberler Allah’ın emirlerini insanoğluna ulaştırmakla görevli seçkin birer beşerdirler. 

Bütün beşerî özelliklere sahip Hz. Muhammed (s.a.v.)2 de Allah’ın insanlara indirdiği son ilahî kitap olan Kur’an-ı Kerim’i insanlara tebliğ eden son peygamber (hatemü’l enbiya) dir. O hâlde insanları doğruya ve iyiliğe çağıran, pek çok öğüt ve emirle dolu olan bu son ilahî mesajı insanlara ulaştıran Hz. Muhammed’in Müslümanlar için taşıdığı önem ve anlamın iyi bilinmesi gerekir.

1.     O da bizler gibi yemek yerdi.
2.     O da bizim gibi evlenir ve ev işlerini görürdü.
3.     Onun da çocukları vardı, çalışıyor ve çalışmasının karşılığında geçiniyordu.

Hz. Peygamberin beşerî yönünü gösteren üç özellik ile ilgili aramalar 
hz peygamberin peygamberlik yönünü gösteren bir örnek hz peygamberin beşeri yönüne yapılan vurgunun amacı hz. peygamberin peygamberlik yönünü gösteren bir örnek veriniz hz peygamberin teşri görevinin ne anlama geldiğini belirtiniz peygamber efendimizin beşeri yönü ile ilgili hadisler hz peygambere itaat etmek ne anlama gelir hz peygambere itaat etmenin anlamı hz muhammed'e itaat etmek ne anlama gelirYorum Gönder

 
Top