0

Sizce bir metnin lafızlarının anlaşılır ve tutarlı olmasının o konunun muhatapları tarafından özümsenmesine katkısı ve önemi nedir? Arkadaşlarınızla tartışınız.

Bir hadisin senedi o hadisin sahih olması için yeterli değildir. Çünkü hadisin bir de metin boyutu vardır. Hadis metninde verilen mesajın İslamın ruhuna uygun düşmesi gerekir ve bu sebepten dolayı bir çok kritere göre metin tenkidi yapılır.
Günümüzde de bir çok meselenin izahı ancak metnin iyi anlaşılmasıyla mümkündür. Anlaşılır ve tutarlı, akla ve mantığa uygun olan hadis metinleri insanlar tarafından kolay kabul görür ve daha yaşanılır hakikatleri ifade eder.

Sizce bir metnin lafızlarının anlaşılır ve tutarlı olmasının o konunun muhatapları tarafından özümsenmesine katkısı ve önemi nedir?  ile ilgili aramalar 
10.sınıf hadis kitabı cevapları 10. sınıf hadis kitabı hadisler 10 sınıf hadis kitabı ünite sonu cevapları 10 sınıf hadis kitabı ünite değerlendirme cevapları hz peygambere itaati nasıl anlamalıyız 10 sınıf hadis kitabı sayfa 24 cevapları hadis ilminin temel kavramları 10.sınıf hadis ders notlarıYorum Gönder

 
Top