0

Biz bugüñ burada bir daha geri dönmemek üzere gidenleri,tarihin yazdığı en gerçek en şérefli kahramanları,Çanakkale Şehitlerini ve bugün dahi yine gelecekte de bu milletin çocukları Şanlı Türk Bayrağının gölgesinde özgürce nefes alsınlar,ezanlar bu gök kubbe de yankılanmaya devam etsin diye son nefesini veren şehitlerimizi yad etmek üzere huzurunuzdayız.    
 Çanakkale bir milletin diriliş destanıdır.Çanakkale bugün dahi kanayan yaramızın merhemidir.Çanakkale birlik ve beraberliktir.Çanakkale bugün birbirine düşürülmeye çalışılan 1000 yıllık kardeşlerin koyun koyuna yattığı ebedi istirahatgahlarıdır. Kefensiz toprağa düşenlerin,kendi cenaze namazlarını kılarak şehadete yürüyenlerin,sadece 15 bahar görebilmiş tazecik fidanların,Allah ın huzuruna temiz çıkmak için ellerinde ki kısıtlı içecek sularını çamaşırlarını temizlemek ve abdest almak için kullanan mehmetçiklerin, cephaneler yağmurda zarar görmesin diye hasta çocuğunun battaniyesini cephanenin üstüne örten ve evladını bu vatana kurban veren ananın,yarıda kalan hayatların,arkada bırakılan gözüyaşlı anaların,babaların ,kardeşlerin, eşlerin mekanıdır.        

 Çanakkale kopan bacağının yerine süngüsünü takarak savaşmaya devam eden Ezineli Yahya Çavuş un, iman ve vatan aşkıyla 215 kg lık mermiyi düşmanın kalbine gönderen Seyit Onbaşının, neferlerinin tamamının şehit düştüğü 57. Alayın ve daha isimlerini ve kahramanlıklarını sayamadığımız daha nice mehmetçiğimizin mekanıdır.   
Onlar vatanlarını namus bildiler. Vatan aşkı için, bayrak aşkı için, şehadeti dinin temeli olan ezan aşkı için son nefeslerini verdiler.

   Ne mutlu onlara ! Peygamber Efendimiz (s.a.v) sancağının gölgesiyle ve Bakara suresinde ‘’Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz bilakis onlar diridirler, lakin siz anlayamazsınız”  ayetiyle müjdelenmiş yiğitlere ne mutlu! 
Lakin bizlerde şunu bilmeliyiz ki onlar, din ,vatan ve bayrak uğrunda şehit olurken bizlerin omuzlarına büyük bir vebal binmektedir. Bu vebal yetimlerin, anaların, babaların, kardeşlerin,eşlerin vebalidir. Bu vebali unutmamak boynumuzun borcudur. 

   Unutmayalım onlar ölü değildir. Onlar zayiat hiç değildir. Onlar bu toprakları kanlarını dökerek bize vatan yapan kahramanlardır. Bu kahramanlara selam olsun. Mekanları cennet,ruhları şad olsun.          
                                                   ..............................................
                                                 MATEMATİK ÖĞRETMENİYorum Gönder

 
Top