0

2. Sınıf Türkçe Etkinlik ve Çalışma Kağıtları - Hikaye Tamamlama Ve Kayıp Eşyaları Bulma Çalışması

………………………………………….
           Teneffüs zili çalmıştı.Sinan tek başına bahçeye çıktı.Bahçede gezinirken yerde bir saat gördü.Saat çok güzeldi.Eline aldı, bir süre inceledi. Çevresine baktı. Kimsecikler yoktu.Saati alıp cebine koydu ve hemen oradan uzaklaştı.Doğruca sınıfa girdi ve sırasına oturdu.Hiç kimseye bir şey söylemedi.Öğretmen geldi.Ders başladı.Bu arada sınıf kapısı çaldı.Bir çocuk ağlayarak içeri girdi.
   -Babamın bana hediye ettiği saati kaybettim.Bulan var mı? Dedi.

   Sinan çok heyecanlandı.Ne yapacağını bilemedi.Başını öne eğdi ve çocuğun gitmesini bekledi.Çocuk ağlayarak sınıftan çıktı.…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………KUŞ   CENNETİ 
   Düşünün bir kere ilkbahar gelince çiçeklerin açtığını,gök yüzünde bir sürü kuşun art arda dizilerek sevinçle uçtuğunu… Hatırladınız değil mi? 

   Günlerden bir gün,bu kuşlardan bazıları gelip köyün birine konmuşlar.Köy halkı o güne kadar böyle güzel kuşları hiç mi hiç görmemiş.Toplanıp,köyün en bilgili kişisi olan öğretmene gitmişler.
-Öğretmen:
-Sakın bu kuşları vurup korkutmayın.Köyümüzü süsleyen,renk katan,mücevher değerindeki bu kuşlar,belki gelir kaynağımız olur,demiş.
Köyün avcısı bu sözlerden bir anlam çıkaramamış. Avcı ,gün doğar doğmaz,tüfeğine saçmaları,barutları doldurup;avlanmak için yola koyulmuş…   ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………Yorum Gönder

 
Top