0

Milli Eğitim Bakanlığı Tasfiye Edilen Görevden Alınan Öğretmenlerin İsim İsim Tam Listesi

MEB'de Görevden Alınanların Listesi - MEB'de Görevden Alınan ( Öğretmen,Müdür,Müdür Yardımcısı ) Türkiye'de yaşanan darbe kalkışması sonrası tekrar gündeme gelen fetullah terör örgütüne karşı hükümet kesin olarak temizleme amaçlı operasyonlara başladı.Türkiye Cumhuriyet'inin bir çok kurumuna dadanan fetullah terör örgütü mensupları bugün yapılan operasyonlar ile görevlerinden el çektirildi ve haklarında soruşturmalar açıldı.Bu kurumların en dikkat çekeni Milli Eğitim Bakanlığı oldu.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından hız verilen FETÖ operasyonunun MEB ayağı da gerçekleşti ve bünyesinde 15.200 kamu personeli açığa alındı. MEB Açığa alınan öğretmenlerin listesi ile hangi illerin öğretmenleri açığa alındı? Meb İstanbul, İzmir, Ankara’da açığa ve görevden ve Açığa alınan öğretmenlerin listesi açıklanır açıklanmaz bu sayfada sizlerle olacak. Açığa aınma devlet memurları kanunu'nun 137-145. açığa alınma şöyle tanımlanıyor, görevi başında kalmasında sakınca görülecek "devlet memurları" hakkında alınan ihtiyati bir tedbirdir. Fakat açığa alınan bir memur işten atılarak memuriyet hayatı biter diye bir durum söz konusu değildir.

MEB 15 BİN 200 ÖĞRETMENİ AÇIĞA ALDI

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan müdür ve öğretmenlerin ihracı ve darbe girişiminin ardından başlayan FETÖ operasyonlarının   MEB'in sayfasına girenlerin otomatik olarak gördüğü duyuru metni şöyle:

"Bilindiği üzere, 15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ-PDY terör örgütü bağlantılı cuntacı bir grup ülkemizin demokratik hukuk düzenine ve kamu kurum ve kuruluşlarının işleyişine yönelik bir darbe teşebbüsünde bulunmuş, bu teşebbüs devletimizin ve milletimizin ortaya koyduğu ortak dayanışma ve üstün gayret sayesinde bertaraf edilmiştir.

Bu olay da göstermiştir ki, mezkûr terör örgütüyle bağlantılı tüm kişi, kurum ve kuruluşlarla etkin bir şekilde mücadele edilmeli ve bu örgütün bütün faaliyet alanları ortadan kaldırılmalıdır.

Bu kapsamda, Millî Eğitim Bakanlığı olarak bu yapıya ait tüm özel eğitim kurumları ve okullar ile barınma merkezlerinin yanı sıra, Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatında görev yapan FETÖ örgütüyle irtibatlı kamu personeline yönelik olarak kapsamlı bir çalışma yürütülmektedir. Bugün itibarıyla, Bakanlığımızın merkez ve taşra teşkilatında görev yapan 15.200 kamu personeli açığa alınmış, bu kişiler hakkında soruşturma başlatılmıştır.

Ayrıca Bakanlığımızın bu yöndeki çalışmaları devam etmekte olup, kamuoyu gelişmeler hakkında bilgilendirilecektir."

MEB özel kurumlarda görev yapan 21 bin öğretmenin lisansı da iptal edildi.

AÇIĞA ALINAN MEMUR MAAŞ ALABİLİR Mİ?

Açığa alınan devlet memurları hakkında görevden uzaklaştırmayı izleyen 10 işgünü içinde soruşturmaya başlanması şarttır. görevden uzaklaştırma şayet bir disiplin kovuşturması kapsamında yapılıyorsa soruşturma ve uzaklaştırma en çok 3 ay devam edebilir, ceza kovuşturması kapsamında yapılıyorsa görevden uzaklaştırmaya yetkili amir (bu amir aynı zamanda müfettişlerin görevden uzaklaştırdıkları memurlar hakkında atamaya yetkili amir'dir) ilgilinin durumunu her 2 ayda bir inceleyerek görevine dönüp dönmemesi hakkında bir karar verir. görevden uzaklaştırılan ve görevi ile ilgili olsun veya olmasın herhangi bir suçtan tutuklanan veya gözaltına alınan memurlara bu süre içinde aylıklarının 2/ 3'ü ödenir ve bu memurlar kanunun öngördüğü sosyal hak ve yardımlardan faydalanmaya devam ederler. Görevine geri döndüğünde bu süreç içerinde Maaşından kesilen 1/3'lül tutar/ tutarlar faiziyle birlikte ödenir.

AKTİF EĞİTİM SENDİKASI ÜYESİ ÖĞRETMENLER GÖREVDEN ALINDI

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sonrası Aktif Eğitim Sendikası'nın 81 ilde şube başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliği yapan öğretmenleri, görevden aldı.

Bakanlık yetkilerinden alınan bilgiye göre, Aktif Eğitim Sendikası'nın 81 ilde şube başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliğini yürüten öğretmenler görevden alındı.  

Açığa alınan öğretmenler yerine atama yapılacak mı?

MEB arka arkaya şok kararlar aldı. Cemaatçi olduğu belirlenen 21 öğretmenin lisansı iptal edildi. MEB'de çalışan 15 bin 200 kişi de açığa alındı. Milli Eğitim Bakanlığı, yapılan açıklamada, "Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatında görev yapan FETÖ ile irtibatlı kamu personeline yönelik olarak kapsamlı bir çalışma yürütülmektedir. Bugün itibarıyla, Bakanlığımızın merkez ve taşra teşkilatında görev yapan 15 bin 200 kamu personeli açığa alınmış, bu kişiler hakkında soruşturma başlatılmıştır" ifadeleri kullanıldı.

MEB'teki temizlik özel okulları da kapsıyor. Bu çerçevede 15 bin 200 personelin dışında özel kurumlarda çalışan 21 bin öğretmenin de lisansı iptal edildi. Bunların büyük kısmının Gülen cemaatinin okullarında olduğu bildiriliyor. Böylece darbe girişiminin ardından 36 bin 200 kamu personeli ve öğretmen açığa alınmış oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı açığa alınan öğretmenler yerine bir açıklama yaparsa haberimizde bulabilirsiniz. 

15 Temmuz'da millet iradesine karşı düzenlenen hain darbe neticesinde MEB'de büyük operasyon yaşanıyor. Hükumete yakınlığıyla bilinen Başkentçi adlı twitter hesabına göre çok büyük sayıda görevden almalar yaşanacak. 

İşte Başkentçi adlı hesapta yazılanlar: 
Aktif Eğitim-Sen yöneticileri gözaltına alınacak. Milli Eğitimde büyük paralel operasyon başladı. 
MEB de 3 Genel Müdür görevden alındı. 
MEB de 23 daire başkanı görevden alındı 12 İl Milli Eğitim Müdürü merkeze alındı. 
MEB Talim Terbiye Kurulunun iki üyesi değişti MEB de 7 Müsteşar Yardımcısı görevden alındı MEB de 298 il müdür yardımcısı görevden alındı Yorum Gönder

 
Top