0

Dikte Okuma Anlama Metinleri

Sema Köyde 
Semalar köye taşındı.Onun 7 tane arkadaşı oldu.Onların adları Gizem,Hilmiye,Defne,Oya,Ayşe,Onur ve Ali imiş. Onlar okullarını başarılı şekilde geçti.  

 Bisiklet
Tuğbanın babası ona yeni bir bisiklet aldı.Bunu arkadaşlarınada söyledi.Onlar Tuğbanın evine gidip bisikleti gördü. ve çok beğendiler.  

İngilizce Dersi
Defneler ingilizce dersinden sınav oldu.Birinci Defne kazandı.Arkadaşları Defne yi tebrik ettiler.   
                      
Karne Günü
Okulun son günüydü.Karne günüydü.Ece ve arkadaşları çok heyecanlıydılar.Karneler dağıtıldı.35 kişi 5 aldı.19 kişi 4, 3 kişi 3, 7 kişi 2,4 kişide 1 alan oldu.

Eda
Eda okula  gidiyordu. Yolun  kenarında  yaralı   bir köpek yavrusu  gördü. Eda  okul geç kalmak istemiyor ama köpek yavrusunu bu halde bırakmak istemiyordu. Bakkaldan  bir kutu aldı. Yaralı  köpek yavrusunu  kutuya  koydu. Onu  okula götürdü. Öğretmenine  gösterdi.  Öğretmeni  köpeğin  yaralı  ayağını  sardı. Onu sınıfın bir köşesine bıraktı. Edanın arkadaşları ona süt ve çörek verdiler. Öğretmeni  Edayı bu davranışında  dolayı kutladı. Eda çok mutlu  oldu çünkü  bir hayvana yardım  etmişti.
Köpek  üç gün  okulda kaldı. Daha sonra iyileşti. O  artık o sınıfın köpeği olmuştu. Herkes onu çok seviyordu.

2. Sınıf Türkçe Dikte Okuma Anlama Metinleri ile ilgili aramalar 
1. sınıf türkçe okuma anlama metinleri 4. sınıf türkçe okuma anlama metinleri 3. sınıf türkçe okuma anlama metinleri 2. sınıf okuma anlama metinleri eğitimhane 1. sınıf okuma anlama metinleri kısa 2 sınıf okuduğunu anlama metinleri 3. sınıf türkçe okuma anlama etkinlikleri 2 sınıf okuma anlama çalışmasıYorum Gönder

 
Top