0

Oliver Hart kimdir hayatı biyografisi

Oliver Hart 2016 yılı Nobel Ekonomi ödülünü aldı. Şimdi hepimizin aklına gelen soru şu; Kimdir bu Oliver Hart?


Oliver Hart sözleşme teorisi üzerine çalışma yapan önde gelen uzmanlardandır. Firma, kurumsal finansman ve kurumsal yönetim teorilerinin sahibidir. Oliver Hart  Hukuk, İktisat, İşletme ve Harvard Hukuk Okulu John M. Olin Merkezi'nde Kurumsal Yönetim Programı ile bağlı ve Amerikan Hukuk ve Ekonomi Derneği'nin eski başkandır.
 O farklı davacı gruplar arasında ortaya çıkabilecek çıkar çatışmalarının, savurganlığı artırmasını önlemek konusunda çalışmalar yapmıştır. İflas işlemleri ve iflas reformu konusunda da öneli araştırmaları mevcuttur. Profesör Hart istişare ve o özel amaçlı kuruluşların ticari amacı ve ekonomik maddeyi değerlendirdi hangi vergi davalarının uzman tanıklık sağladı. Ve diğer konularda, o hasar ve sözleşmenin ihlal ile ilgili daha geniş ekonomik sonuçları rehberliği konusunda  açılımlar sağlamıştır.
Profesör Hart'ın kitabı Firmalar, Sözleşmeler ve Finansal Yapı alanında lider referanstır.  Makaleleri yaygın hakemli dergilerde yayınlanmıştır. Bunlar;  Financial Times ve Wall Street Journal gibi önemli yayın organlarıdır.Yorum Gönder

 
Top