0

ZEKÂMIZLA OLUŞTURUP GELİŞTİRDİKLERİMİZ

Günlük hayatımızda kullandığımız teknolojik ürünler vardır.  Bu ürünleri kullanma amaçlarımızfarklıdır.  Haberleşmede, ulaşımda, hastalıklarımızın tedavisinde ve daha birçok alanda teknolojik ürünleri kullanırız. Teknolojik ürünler bilimsel gelişmeler sonucu ortaya çık , hayatımızı kolaylaştırmıştır.
         Toplumlar bilimdeki ilerleme ile kalkınırlar. Yapılan bilimsel çalışmalar teknolojiyi geliştirir. Teknoloji bilimin ürünüdür. Teknolojide ilerlemiş toplumlar gelişmiş toplumlardır.
         İnsanların daha iyi bir yaşama kavuşması, yeni bilgiler öğrenmesini sağlayan bilimsel çalışmalardır. Bu çalışmalar sonucunda “ İyi ki var!” dediğimiz teknolojik ürünler ortaya çıkmıştır.
Çamaşırlarımızı çamaşır makinesinde yıkamayıp elimizle yıkasak ne kadar çok yoruluruz ve bir o kadarda zamanımızı alır.
         Buzdolabının yaşamımızdaki yerini bir düşünün, meyve ve sebzelerimizin taze kalmasını, yemeklerimizin bozulmadan uzun süre bekletilmesini sağladığını hatırlayalım.
          Yakınlarımızla haberleşmek için mektup kullanırdık. Mektupla haberleşme çok uzun zaman almaktaydı.Oysa günümüzde teknolojik ürünler kullanarak çok kısa sürede, saniyeler içerisinde haberleşebiliyoruz.
         Tıp alanında teknoloji kullanılarak, birçok hastalık erken teşhis edilip tedavileri yapılmaktadır.
         Ulaşımda eskiden aylarca gidilen mesafeler, teknoloji sayesinde birkaç saatte gidilebiliyor. Uçaklar, hızlı trenler mesafeleri kısa sürede kat etmemizi sağlamaktadır.
         Sınıfımızda ve evimizde hayatımızı kolaylaştıran birçok teknolojik ürünler vardır.  Bunlardan biride bilgisayardır. Günümüzde bilgisayarın kullanılmadığı hiçbir alan yoktur.Yorum Gönder

 
Top