0

Evde para kazanmak için neler yapılabileceği konusunda aşağıda vereceğimiz bilgilere göz atmanızı tavsiye ederiz...

Günümüzde bir çok kişi evin geçimine katkı sağlamak için normal uğraşısının yanında, ikinci bir iş olarak evden para kazanma yollarını tercih ediyor. Bu işler genelde bir kişiyi zengin etmese de evin bir çok ihtiyacını karşılayabiliyor. Hatta bazen ana gelir kaynağından daha fazla para kazanmak da mümkün olabiliyor.

Özellikle bayanlar bu konuda daha istekli ve kararlı. Estetik yetilerinin kuvvetli olması, el işi kabiliyeti de eklenince bir çok alanda başarıyı yakalayabiliyorlar.
Ben sizler için bu yazımda evde yapılabilecek ve para kazandıracak işlerden bir kaç tanesini kısaca derleyip ufak bilgiler vermeye çalışacağım. Tabi ki detaylandırmakta fayda var. Ancak özel sorularınız olursa yorum kısmından ulaşabilirsiniz.

1- İnternet sitesi kurmak;

Hobi olarak başlayan bir bilgi ve anı paylaşım sitesinden hitinizi artırırsanız iyi gelirler elde edebilirsiniz. Öncelikle yazı yazmak istediğiniz alanı seçin ve odaklanın. Teknik konularda bir webmaster dan yardım alabilirsiniz başlangıçta. Daha sonra bir çok konuyu siz de çözeceksiniz zamanla.
Mesela yemek tarifleri sitesi, el işi sitesi, bilgi paylaşım sitesi olabilir... Hatta sevdiğiniz diziler ile ilgili fan ve ya paylaşım sitesi bile olabilir...

2- Video çekip Youtube üzerinden paylaşmak;

Herkesin bir bilgi ve birikim alanı var. Bilgilerinizi videolar çekerek diğer insanlarla paylaşabilirsiniz. paylaşımlarınız izlendikçe sizler de reklam gelirinden pay alabilirsiniz. Mesela kağıt katlama sanatını anlatabilirsiniz. Ya da çocuğunuza aldığınız oyuncağın nasıl kullanılacağını, çamaşırlardan lekelerin nasıl kolayca çıkarılacağını da paylaşabilirsiniz... Hayal gücünüzü sınırlandırmayın...

3- Evde özel tasarım bebekler yapmak;

El işi kabiliyetli olan kimseler için bez bebek yapımı çok güzel bir alan. Hem zevk alabileceğiniz bir alan, hem de kolay paraya çevirebileceğiniz bir iş. Yakın çevrenizden başlayarak kolay pazarlayabilirsiniz.
Bebeğinizi örgü olarak da yapabilirsiniz, kumaş dikme ve boyama yöntemiyle de yapabilirsiniz. Küçük bir maliyetle tanesi 30- 200 tl arası değişen el yapımı doğal bebekler üretebilirsiniz. Abartısız ifade edecek olursam, ayda 5-10 bin tl ek gelir elde edebilirsiniz. Ancak el kabiliyetinizin olması çok önemli.

4- Evde yemek yapıp pazarlamak;

Son zamanlarda doğal olan her şey rağbet görüyor. Fabrikasyon mantılar yerine el yapımı mantılar, makarnalar yerine el yapımı erişteler moda. Hem sağlıklı hem de çok daha lezzetli.
Evde mantı açıp pazarlayabilirsiniz. Ya da içli köfte yapabilirsiniz. Börek ve ev tatlısı da çok moda, malum önümüz bayram kaçırmamak gerekir. Bir kere tutulur ve isim yaparsanız bir çok yerden siparişler geldiğini göreceksiniz.

Bütün bunların yanında pazarlama konusunda sıkıntı yaşayan arkadaşlara en önecelikle tavsiyem instagram, facebook gibi sosyal mecraları kullanmalarıdır. Bir sayfa açıp ürününüzün tanıtımını ve hatta satışını yapabilirsiniz.

Şimdilik bu kadar, ancak zamanla bu sayfayı güncelleyeceğim... Sorularınız olursa yorumlarla ulaşabilirsiniz...Yorum Gönder

 
Top