0

The Walking Dead 7. Sezon çok sıkı başladı ve bitti. Dizinin bu sezonunda gerçekten harika bir kurgu ile, ölülerle değil de dirilere büyük bir mücadele başlıyor. Aylakların hışmından kurtulan Rick ve arkadaşları, şimdi büyük bir çetenin kıskacı altındalar. Kurtarıcılar isimli bu büyük çete oldukça acımasız ve gaddarlar.

Geçen sezonun sonunda tüm ekip esir düşmüştü. Ve öldürdükleri bir çok kişinin yerine aralarından bir kaç kişiyi feda ederek yollarına devam edeceklerdi. Dizinin ilk bölümlerinden beri hayatta kalmayı başaran en önemli iki ismi 7. sezonun başında hayata veda ediyor. Şimdi sıra onlar olmadan ve yeni kayıplar vermeden  bu büyük badireden nasıl sıyrılacaklar.

Neagan adındaki yeni psikopatın en büyük sorunu korkusuz insanlara olan zafiyeti. Onlara karşı ayrı bir sevgi besliyor ve onları kendisi için asker yapmaya çalışıyor. Bakalım Rick ve ekibi asker olmayı ve sürekli olarak Neagan ve ekibine vergi vermeyi kabul edecekler mi?

Bütün bu soruların cevabı dizi içerisinde tabi ki verildi. Rick, Neagan ile amansız bir mücadeleye girdi ve tabi ki bu mücadele bu sezon sonuçsuz kaldı. Sanırım 8. sezon bu mücadele devam edecek. Oyuna sonradan dahil olan diğer ekiplerle de hesaplaşma sürecek. Dizide gerçekçi olmayan bir çok olay olmakla birlikte, Neagan karakterinin çevresi tarafından da sevilmemesi kurguyu zayıflatmış. Çünkü hiç kimse tarafından sevilmeyen ve en yakınlarına bile bu kadar kötülükte bulunan bir liderin hayatta kalması zor. Rick'ten önce kendi adamları tarafından öldürülmesi gerekiyordu işin açıkçası...

The Walking Dead 7. Sezon tüm bölümleri sizler için yayında, izlerken büyük keyif alacağınızı tahmin ediyorum...Yorum Gönder

 
Top